Učenici u sklopu Erasmus+ mobilnosti boravili u Olotu, u španjolskoj regiji Kataloniji

Učenici Bianca Kolar, Tena Horvatić, Petar Filipović, Ana Katarina Palašek, Jana Horvat, Elena Toth, Sara Braniša i Eva Lajtman  s učiteljicama Marinom Ostrugnjaj, Violetom Mak i Jelenom Krznar boravili su u Kataloniji od 4. do 9. ožujka, u mjestu Olot, nedaleko od svima nam poznate Barcelone.

Zajedno s nama u ovoj mobilnosti sudjelovali su i učenici iz češkog grada Veselí nad Moravou. Četiri dana boravka s domaćinima prošlo je brže nego ikad. Svaki dan bio je ispunjen radionicama, raznim aktivnostima, izletima. Istražili smo grad Olot te uživali na kulinarskoj radionici španjolskih specijaliteta. Jedan cijeli dan proveli smo u Barceloni i vidjeli tek djelić tog veličanstvenog grada. Posjetili smo i grad Gironu, slušali o povijesti Katalonije te prošetali prekrasnim zidinama grada. Najviše nas se ipak dojmio izlet u park prirode Zona Volcànica de la Garrotxa gdje smo šetali kraterima vulkana i saznali puno o vulkanskoj aktivnosti.

Bilo je ovo iskustvo i putovanje koje ćemo zasigurno pamtiti cijeli život. Upoznali smo se s drugačijim načinom školovanja i načinom života. Stekli smo puno novih prijatelja, od kojih ćemo neke vidjeti uskoro – u svibnju kad oni dolaze u našu školu.

Na kraju smo se složili da je lijepo vidjeti svijet, učiti i doživjeti druge kulture, ali i da nama u našoj maloj Belici uopće ništa ne nedostaje i da se uvijek najljepše vratiti doma.

Zahvaljujemo domaćinima i čitavoj ekipi Erasmus+ projekta za ovo predivno iskustvo te se veselimo novim avanturama.

Erasmus+ ekipa

objavio: Silvija Micek   datum: 15. 3. 2024.