Kad se male NOGE slože, sve se može, sve se može!

Uobičajena ožujska subota, vrijeme promjenjivo i upitno, nekoliko neodlučnih i zaspalih glavica u startu, ali dobra volja nepobitna, bezbroj doživljaja i zadovoljstvo zagarantirano samo je kratki opis subote iza nas.

Rijetko koji planinarski izlet prođe bez neizvjesnosti oko vremenskih (ne)prilika pa tako i ovaj, 3.po redu, planinarski izlet ove školske godine. Ipak u ranim jutarnjim satima subote 9.ožujka, ispraćeni rijetkim kapljicama noćne kiše, uspjeli smo se otisnuti prema ravnoj Slavoniji na naš neravni put.

Devetnaest učenika OŠ Belica (koji su se uspjeli i koje smo uspjeli probuditi) u pratnji učiteljice Ivane Pavlic, planinarskih vodiča Sonje Vršić i Zlatka Mihoceka te prijatelja planinara iz PD Bundek u sklopu projekta pod nazivom „Prirodom gazi, domovinu upoznaj i pazi“ osvojili su vrh Češljakovački vis na Papuku, djelomično prošli Grofovu poučnu stazu i razgledali slap Skakavac u neposrednoj blizini izletišta i planinarskog doma Jankovac. Dobru volju prepoznalo je i sunce i većim djelom dana pratilo brojne korake, bodrilo teške noge i tjeralo kišne oblake. Šumske staze razigrale su se šarenilom brojnih proljetnica, a obilje medvjeđeg luka draškalo je nosnice većinom puta. S 13 kilometara u nogama, jednom rođendanskom pjesmom, nekoliko blatnjavih cipela i ponekim oborenim osobnim rekordom, ispraćeni kapljicama kiše, umorni, ali zadovoljni vratili smo se doma s pitanjem kada i kuda dalje.

Sljedeća i posljednja ovogodišnja planinarska destinacija nalazi se u Gorskom kotaru. Špilju Lokvarsku i park-šumu Golubinjak planiramo istražiti 20.travnja. Save the date!!!

objavio: Silvija Micek   datum: 10. 3. 2024.