Vatrogasna vježba

29.studenog 2013. u Osnovnoj školi Belica održana je javna vatrogasna vježba VZPO Belica – Mala Subotica – Orehovica.

Sudjelovala su slijedeća društva: Belica, Gardinovec, Mala Subotica, Palovec, Držimurec – Strelec, Sveti Križ, Podbrest,  Vularija i Orehovica s 42 vatrogasca i 9 vozila.

Evakuacijska vježba održana je u 18 sati a sudjelovali su  svi djelatnici i učenici škole. Time je ujedno uvježbana i usklađenost svih djelatnika i učenika u slučaju požara i sam način evakuacije. Evakuirani su na dva izlaza nakon zvučnog signala te su prisustvovali gašenju požara u objektu.

fotogalerija

Pretpostavka vježbe bio je požar knjižnice, a prilikom uzbunjivanja došlo je do ozljeđivanja djelatnika u kuhinji i zapaljenje kuhinje pri čemu je prijetilo zapaljenje vanjskog skladišta mazuta.

Razradu vježbe odradili su zapovjednik VZPO Miroslav Kocijan koji je i zapovjedio vježbom i zamjenik Hrvoje Novaković kao član zapovjedništva, a uz njih članovi su  bili još i: Danko Trstenjak – zapovjednik DVD-a Belica i pomoćnik zapovjednika VZPO i

Vinko Rojko - osoba zadužena za zaštitu od požara u OŠ Belica.

Postrojavanje je odrađeno na parkiralištu športske dvorane. Zapovjednik vježbe predao je prijavak načelniku Općine Belica – Zvonimiru Taradiju. Vježbi i postrojavanju prisustvovali su i Ivan Krištofić – županijski vatrogasni zapovjednik te predstavnik JVP-a, Antun Žulić – ravnatelj OŠ Belica, Dragutin Trupković – tajnik VZ Međimurske županije, Valentin Šipuš – predstavnik vatrogasne postrojbe Mala Subotica te Zlatko Orsag -  predsjednik VZPO Belica – Mala Subotica – Orehovica.

Vježba je izvedena prema planu te je uspješno privedena kraju.

objavio: Silvija Micek   datum: 6. 12. 2013.