Zanimljive i poučne radionice!

Pripadnici nacionalnih manjina, koje smo upoznali s projektom, sa zadovoljstvom su prihvatili  poziv učenika 1.c/3.b razreda OŠ Belica za sudjelovanje na radionici u sklopu projekta građanin Bogatstvo različitosti.

Do sada smo ugostili gospođu Allu iz Ukrajine i gospođu Irenu iz Mađarske.

U uvodnom dijelu učenici su pozdravili gošće te ih upoznali s rezultatima ankete,  ciljevima i zadatcima projekta. Kroz zanimljivo osmišljene radionice upoznavali smo njihovu kulturu, običaje,  razvijali empatiju, toleranciju, međusobno razumijevanje, prijateljstvo te se tako pripremali za život bez diskriminacije i predrasuda.

Razgovarali smo o blagdanima (Božić, Uskrs), o dočeku Nove godine, o običajima vezanim uz Valentinovo i maškare, pjevali dječje pjesmice iz njihovog kraja, izgovarali na njihovom jeziku dane u tjednu, brojeve, pozdrave te naučili zanimljive dječje igre, a na kraju čak  i zaplesali.

Radionice smo zaključili evaluacijskim listama iz kojih smo doznali kako su se gošće i učenici na početku radionica osjećali uzbuđeno i  znatiželjno, a na kraju sretno, zadovoljno i ispunjeno.

Gospođa Alla Novak iz Ukrajine osvrnula se na projekt riječima:

„Ovo je vrlo lijep i potreban projekt jer tolerancija je najbitnija i najpotrebnija u daljnjem razvoju djeteta kako bi ono odraslo u dobru i ispravnu duhovno naprednu osobu!“

Zahvaljujući njihovom gostovanju upoznavanje s ovom tematikom bilo je vrlo zanimljivo. U travnju nastavljamo s novim radionicama i predstavljanjem projekta.

Hvala Vam na uključivanju u naš projekt!

objavio: Silvija Micek   datum: 20. 3. 2018.