Globovci OŠ Belica na državnoj smotri

U utorak, 10.svibnja.2016. Globovci naše škole (već tradicionalno…) krenuli su na Državnu smotru GLOBE škola u Zadar.  Ovo je već 15 državna smotra na kojoj smo sudjelovali. Ekipirani u sastavu: Maja Ferenc, Niko Gelo, učenici 7.a, Denis Makar, 8.a i naše voditeljice Marina Ostrugnjaj i Anita Sečan, spakirali smo stvari i rano ujutro se uputili put Zadra.

U nastavku pročitajte osvrt Maje Ferenc...

Osnovna škola Šime Budinića iz Zadra koja je bila domaćin, lijepo nas je primila i svi su bili jako uzbuđeni. Na početku su nas dočekali sa malim programom u kojem smo svi uživali. Nakon uživanja krenuli smo u učionice gdje smo bili raspoređeni po sekcijama, te smo prezentirali svoje projekte. Sve je prošlo super i bili smo zadovoljni našim izlaganjem. Kad smo završili, otišli smo do obale gdje smo slušali Morske orgulje po kojima je poznat Zadar i smo posjetili nezaobilazni Pozdrav Suncu. Vratili smo se u naše apartmane u prekrasnom turističkom naselju Zaton, gdje smo se morali odmoriti za idući dan u kojem se slijedilo orijentacijsko natjecanje. Ujutro smo ustali odmorni i spremni za trčanje i riješavanje zadataka. Orijentacijsko natjecanje prošlo je super, iako smo bili malo izmučeni, ostatak dana proveli smo družeći i zabavljajući se svi zajedno. Kad je stigao zadnji dan, sve smo spremili i bili spremni za put kući. No prije nego što smo krenuli doma, naravno prvo je bilo proglašenje u kojem smo čuli koje su ekipe najbolje odradile svoje projekte i orijentacijsko natjecanje. Krenuli smo doma odmorni i pomalo tužni jer smo se super zabavljali. Čestitamo svim ekipama koje su osvojile naslov najboljih, ali naravno i ostalima jer smo svi dali sve od sebe!

Maja Ferenc, 7.a

objavio: Silvija Micek   datum: 18. 5. 2016.