Obilježeni Dani hrvatskoga jezika i Dan darovitih

U petak 18. ožujka u našoj školi prigodno su obilježeni Dani hrvatskoga jezika i Dan darovitih učenika. Raznoliki su pristupi i definicije darovitosti. Razvoj darovitosti složen je proces, a mi u našoj školi potičemo kreativnost, znatiželju, samokritičnost. Ove godine odlučili smo se spojiti obilježavanje ovih dvaju dana te organizirali natjecanje u koje su se uključili učenici od petog do osmog razreda. Svaki razred izabrao je pet predstavnika koji su dobili priliku pokazati svoju izvrsnost. Evo ih redom:

• učenici 5.a razreda: Anja Kolarić, Ria Kolarić, Žankarlo Krnjak, Ana Filipović, Lara Mavrin
  • učenici 6.a razreda: Matija Herman, Ela Kobetić, Kristina Kolarić, Dilan Krnjak, Melani Lisjak
  • učenici 7.a razreda: Helena Herman, Mateja Škvorc, Niko Gelo, Elizabeta Tkalec,  Fran Hajdarović
  • učenici 7.b razreda: Tea Filipović, Anja Đuranić, Nina Braniša, Antonio Bogojević, Marta Makar
  • učenici 8.a razreda: Alen Hajdarović, Katja Grabrovec, Mateo Mikulić, David Baranašić, Leon Lisjak

fotogalerija

Natjecanje je organizirano po područjima u kojima su timovi birali tri pitanja iz svakog područja, rasporedili međusobno zadatke i odgovarali prema interesu pojedinca u timu. Pitanja su bila iz ovih područja:

1. društveno područje (povijest, vjeronauk i pitanja iz lektire)

2. prirodoslovno područje (priroda i geografija 5.r/6.r. te biologija, kemija i geografija 7.r./8.r.)

3. umjetničko područje (likovna kultura, glazbena kultura, tjelesna i zdravstvena kultura)

4. matematičko područje (informatika, matematika, tehnička kultura 5.r./6.r. te informatika, matematika, tehnička kultura i fizika 7.r/8.r.)

5. jezično područje (hrvatski jezik, engleski jezik, njemački jezik)

Naravno da natjecanja nema bez povjerenstva koje su činili: knjižničarka Bojana Grgić te učitelji predmetne nastave Anita Sečan, Nina Magdalenić – Veselko, Josip Kaučić, Mirjana Turk, Delfina Borković i Silvija Micek. Sva pitanja koja su se postavljala u natjecanju osmislili su za ovu prigodu učitelji predmetne nastave, svatko za svoje područje. Slatku pobjedu osvojili su učenici 8.a razreda s postignutih 24 boda od ukupno 30. Svim sudionicima natjecanja čestitamo na pokazanom znanju, a navijače s tribina dvorane nagrađujemo sa sportskim: Bravo!

objavio: Silvija Micek   datum: 22. 3. 2016.