GLOBE susret

U utorak, 18. studenoga naša je škola bila domaćin susreta međimurskih osnovni škola uključenih u GLOBE program. Uz našu školu, to su globovci iz II. OŠ Čakovec i OŠ Nedelišće.

Nakon uvodne prezentacije o ekološkom otisku (koju je izložio David Kolarić, 8.b) učenici su popunjavali upitnik o korištenju vode u kućanstvu, vrsti prehrane, načinu i standardu života, potrošnji električne energije i papira, recikliranju... kako bi izračunali vlastiti ekološki otisak. Rezultate upitnika s učenicima je analizirala učiteljica Anita Sečan nakon čega su učenici iznosili vlastite stavove, mišljenja i zaključke kako svatko od nas, ali i škola te lokalna zajednica mogu djelovati na smanjenju ekološkog otiska.

U drugom dijelu susreta održana je radionica izrade meteoroloških instrumenata – anemometra, vjetrulje, barometra i termometra. Učenici su sa zanimanjem prionuli poslu te na kraju, ponosno  prezentirali rezultate svoga rada.

Svojim radom i aktivnostima na ovome susretu globovci su još jednom pokazali da su za očuvanje i dobrobit okoliša dovoljni mali, ali odlučni i veseli koraci.

Sudionici susreta:

II OŠ Čakovec (Nina Laptoš, Matija Miro Ružić, Grga Mati i Matej  Vurušić;                                                            Voditeljica - Biljana Forgač)

OŠ Nedelišće (Josip Mikula, Lucija Pokrivač, Denis Jakob Hrušoci, Jana Jakup;                                                             Voditeljica - Sanja Crnčec)

OŠ Belica (David Kolarić, Antonija Katarina Korunek, Helena Herman, Maja Ferenc,  Lovro Habijan, Patrik Hajdarović, Matija Herman, Ivan Hajdarović, Dino   Kolarić ;   voditeljice – Anita Sečan, Sanja Crnčec)

objavio: Silvija Micek   datum: 26. 11. 2014.

« Ožujak 2024 »